2

Svjetski dan pripovijedanja(20.3.), Svjetski dan kazališta(27.3.) i Međunarodni dan dječje knjige( 2.4.) bili su povod pomalo drugačijoj radionici-pričaonici DND-a Hrašćina, koja se odvijala 04.04.2018. Kostimirana pripovjedačica i voditeljica radionice Jagoda Šmit sa svojom pomagačicom Ivom odvela je polaznike radionice u svijet hrvatske narodne bajke „Mala vila“.I sama djeca bili su aktivni slušači zato što su svojim idejama uz pomoć „čarobnih štapića“ upotpunjavali pripovijedanje.Posebni ugođaj stvorili su gosti radionice.Bila je to najmlađa skupina Povijesno-plesne udruge „Kontea“ iz susjedne Konjščine u svojim plesnim haljinama. Oni su pod vodstvom Renate Kreber-Mikšaj dočarali dvorske plesove iz nekih davnih vremena u kojima su se na kraju okušali i polaznici radionice. Da mašta (uz malo pomoći odraslih) može svašta,bilo je vidljivo u svakom trenutku kao i činjenica da za dobru zabavu nisu uvijek nužna čuda moderne tehnologije.