Krajem mjeseca kolovoza DND Hrašćina organiziralo je radionicu koju je vodila gospođa Maja Lončarević,a sudionici radionice imali su priliku naučiti kako se ukrašavaju predmeti, koje mnogi bace,u tehnici decoupage(dekupaž),tzv.salvetnoj tehnici.
Uz djecu,na radionici su bili nazočni i odrasli članovi društva koji su se također okušali u ovom zanimljivom poslu.
Kao rezultat radionice nastale su šarene kutije ukrašene dječjim motivima.Kutije su namijenjene ovogodišnjim đacima prvacima koji pohađaju nastavu u Područnoj školi Hrašćina.Prvaci su ih dobili prvi školski dan, a skrivale su i skromni darak koji je razveselio uzbuđene prvašiće.U ime Društva prisutne je pozdravila članica Izvršnog odbora DND-a gđa Jasna Kranjec,a male đake pozdravila je i Sofija Topolovec,inače učenica 8.razreda Područne škole te aktivna polaznica svih radionica DND-a.
Ovom simboličkom gestom,ali od srca, i DND Hrašćina je zaželjelo dobrodošlicu novim đacima u našoj Područnoj školi.