Slikom i riječju o hrašćinskom kraju

Pod budnim okom voditeljica Jagode Šmit i Josipe Kocman Grošinić održana je druga mala likovna kolonija „S Meteorkom kroz Hrašćinu“ te literarna radionica „Kam te misli peljaju…“ u organizaciji Društva „Naša djeca“ Hrašćina.

Ovoga puta aktivnosti su se odvijale na otvorenom prostoru Područne škole Hrašćina gdje se okupilo petnaestak djece različitog uzrasta koja su se okušala u likovnom  i literarnom stvaralaštvu s temom zavičaja.

Na samom početku voditeljice su pripremile kratki scenski prikaz susreta malog lutka Štefeka te neobičnog posjetitelja hrašćinskog kraja – Meteorka. Djeca su uživala u duhovitom i neobičnom razgovoru ova dva lika od kojih je jedan govorio književnim, a drugi zavičajnim govorom. Bio je to uvod u jedno prekrasno druženje.

Likovni radovi u tehnici ugljena i krede u boji obogaćeni literarnim ostvarajima na kajkavskom narječju izloženi su na kraju u prostoru Područne škole.

Da dočaramo „kam su nas misli otpeljale“ donosimo dio literarnog uratka:

„ Pogled svuoj vu nebe vuprem,

gledim ga,

tak je lijepe,šare.

….

Čriješnja zri,

tunjotepec kokota gledi,

popijevka tu navijek zvoni,

se Hrašćince veseli.“