Društvo „Naša djeca“ Hrašćina organiziralo je radionicu za djecu uz Svjetski dan kazališta i pripovijedanja. Radionicu su realizirali članovi kulturno-umjetničke udruge Magda i Luisa iz Madžareva. Okupljenu djecu i nekoliko roditelja pozdravio je predsjednik udruge gospodin Tibor Martan koji je i ukratko predstavio samu udrugu.

Na početku programa članice udruge izvele su kratki scenski prikaz u kojem djeca upoznaju lik grofice Luise Erdody. Mališani nisu krili oduševljenje likom grofice, a pogotovo njezinim kostimom.

Nakon toga vrijedne članice udruge djeci su prezentirale izradu cvijeća od krep papira. Oko dvadesetak okupljene djece s velikom pažnjom i zainteresiranošću aktivno je sudjelovalo u cijelom programu. Ponosni na svoje cvjetne uratke, zadovoljni su otišli svojim kućama.

DND Hrašćina zahvaljuje udruzi Magda i Luisa što su se odazvali pozivu te svojim programom obogatili i razveselili i velike i male sudionike radionice.