˝Želim dostojanstvenu starost˝ – projekt zapošljavanja žena

______________________________________________________________________________

Oglas za prijam u radni odnos

OGLAS- za prijem u radni odnos na određeno

1-Izjava suglasnosti o korištenju osobnih podataka

2-izjava-uz-oglas-za-posao

3-prijavnica-za-posao

Odluka o odabiru kandidatkinja za projekt Želim dostojanstvenu starost

______________________________________________________________________________

Poziv za iskaz interesa za korištenje usluge potpore i podrške u kućanstvu osobama starije životne dobi i osobama u nepovoljnom položaju

______________________________________________________________________________

POZIV NA POČETNU KONFERENCIJU

______________________________________________________________________________

30.11.2020.

Početna konferencija Projekta Želim dostojanstvenu starost

Danas je održana početna konferencija projekta ‘Želim dostojanstvenu starost’ , financiranog iz Europskog socijalnog fonda, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. U sklopu hvalevrijednog projekta kojem je nositelj Općina Hrašćina, desetak žena, koje spadaju u skupinu teže zapošljivih osoba, dobilo je priliku za zaspolenje, a 60 – ak korisnika starijih, nemoćnih ljudi ili samačkih domaćinstva, priliku za pomoć, ugodniji život i društvo. Partneri u projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Krapina te Centar za socijalnu skrb Zlatar Bistrica.

U opis poslova žena zaposlenih u projektu spadalo bi obavljanje kućanskih poslova, pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora, donošenju ogrjeva, pripremi obroka, pranju i glačanju rublja i drugi kućanski poslovi, pomoć u dostavi namirnica, lijekova i drugih potrepština, pružanje podrške korisnicima kroz razgovore i druženje, a bile bi im i pratnja i pomoć u raznim društvenim aktivnostima.

Kako je na konferenciji istaknula voditeljica projekta, Nikolina Priščan, ciljane skupine u projektu su osobe starije životne dobi, invalidne osobe, no korisnici mogu biti i mlađe osobe i djeca, već prema procjeni Centra za socijalnu skrb. Kriterij za zaposlenje bio je da su žene nezaposlene i prijavljene na Zavodu za zapošljavanje. Prednost su imale žene starije od 50 godina, no kako takvih nije bilo dovoljno, zaposlene su i mlađe žene. Polovica zaposlenih žena je s područja općine Hrašćina, a polovica s područja okolnih općina. Projekt je vrijedan 902.900 tisuće kuna i traje 18 mjeseci, odnosno do ožujka 2022. godine.

Krajnji korisnici dobivat će i poklon pakete s kućanskim i higijenskim potrepštinama. Usluge za korisnike su besplatne. Sve su to uvjeti koji su propisani natječajem. Žene rade 8 sati dnevno, a kako će biti raspoređeno vrijeme kod kojeg korisnika, ovisi o potrebama korisnika. Radni odnos zaposlenim ženama počinje s 1. prosinca – rekla je voditeljica projekta, dodajući da će žene proći i edukaciju za gerontodomaćice, što će im biti upisano u radnu knjižicu, a time povećavaju svoju konkurentnost na tržištu rada.

 

 

______________________________________________________________________________

Oglas za prijam u radni odnos


1-Izjava suglasnosti o korištenju osobnih podataka

2-izjava-uz-oglas-za-posao

3-prijavnica-za-posao