U Područnoj školi Hrašćina tijekom proljetnih praznika održane su dvije radionice DND-a Hrašćina. Radionicama „Spoj na slijepo s knjigom“ (za djecu od 5.do 8.razreda) te „Party s knjigom“ (za djecu predškolske dobi do 4. razreda). Društvo se uključilo u obilježavanje Noći knjige kao i Svjetskog dana knjige.

Za mlađi uzrast radionica je započela neobičnom pričom o letećem glasoviru koju je djeci interpretirala voditeljica radionice Jagoda Šmit. Kao rezultat nastala je slikovnica „Avanture letećeg glasovira“ u kojoj su djeca dala mašti na volju te pokazala da su pravi mali kreativci, ilustratori i književnici. Na kraju radionice djeca su mogla posuditi knjigu po izboru za čitanje u maloj, improviziranoj „knjižnici“ .Uzbuđenje prilikom samostalnog odabira knjiga neobičnih, šarenih korica i veselje na dječjim licima bio je pokazatelj da je radionica urodila plodom. Kao i svaki dobar party, i ovaj je završio druženjem uz piće i slatkiše te glazbu (naravno glasovira).Nešto stariji klinci upoznali su se prvi puta sa dvije knjige hrvatskih književnika za djecu –„Imaš fejs?“ i „Prsti puni mora“ otkrivajući moguće zaplete ovih zanimljivih naslova. Voditeljica radionice Josipa Kocman pripremila je i materijal za izradu straničnika čime je radionica privedena kraju, a polaznice radionice ponijele su knjige kući da bi otkrile rasplet događaja, pripremile prezentacije te tako pokušale zainteresirati svoje vršnjake za čitanje jer „Knjiga nije predmet. Knjiga je čarolija…“

SAM_1557