U cilju moguće pomoći kod davanja informacija građanima u svezi prihvata i zbrinjavanja raseljenih osoba iz Ukrajine, u nastavku dostavljamo informacije kako slijedi:

–         od 20. ožujka 2022. na mrežnoj stranici „Hrvatska za Ukrajinu“ – poveznica: https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/ – moguće je pronaći sve korisne informacije za prihvat i zbrinjavanje raseljenih osoba iz Ukrajine, ali i informacije za sve koji žele pomoći raseljenom stanovništvu Ukrajine

–          aktiviran je i broj 114 na kojem se mogu dobiti informacije o smještaju, prehrani, zdravstvenoj zaštiti, školovanju djece, radno-pravnom statusu i drugim pravima raseljenih osoba iz ratom pogođene Ukrajine

–          broj 114 trenutačno je dostupan svakim danom u vremenskom razdoblju od 8 do 16 sati

–          isto tako, broj 114 dostupan je za upite i putem e-pošte: cz114@civilna-zastita.hr