U petak 23.02.2024. godine  su u Zagrebu uručena 72 nova ugovora za projekte u okviru Poziva “Zaželi – prevencija institucionalizacije”, vrijedne više od 58 milijuna eura. Ugovore su uručili predsjednik Vlade RH Andrej Plenković i ministar Marin Piletić, a među njima je bila i općina Hrašćina. 

Načelnik Branko Tukač potpisao je Ugovor u vrijednosti   525.000,00 eura. razdoblje provedbe Ugovora je 35 mjeseci. Na istom projektu biti će zaposleno 10 žena koje će brinuti o 60 korisnika.

Provođenjem projekata u okviru Poziva Zaželi osigurava se povećanje socijalne uključenosti i prevencija institucionalizacije pružanjem usluge potpore i podrške u svakodnevnom životu starijim osobama i osobama s invaliditetom.

Načelnik općine Hrašćina zahvaljuje se konzultantici, djelatnicima općine, Općinskom vijeću koje je podržalo projekt te svima koji su na bilo koji način pomogli u ostvarenju ovog hvalevrijednog projekta.