Kapela Sv. Benedikta smještena je na 275 metarskoj uzvisini iznad Budinščine u Gornjem Kraljevcu. Kapela je s inventarom zaštićena kao spomenik kulture.
Okružena je vinogradima i klijetima te seoskim gospodarstvima. Udaljena je od župne crkve 7 km.

Sveti Benedikt
Sveti Benedikt bio je osnivač benediktinskog reda, „otac zapadnog redovništva“ i velikan zapadnoeuropske kršćanske kulture. Rođen je oko 480. u talijanskom gradu Norciji. Krilatica svetog Benedikta glasi: „Ora et labora! Moli i radi!“ Posjedovao je dar proroštva i čitanja savjesti. Preminuo je 21. ožujka 547. u Monte Cassinu (danas provincija Frosinone, Lazio). Njegov životopis napisao je papa Grgur Veliki u drugoj knjizi svojih Dijaloga, a svetim ga je 1220. proglasio papa Honorije III. Papa Pavao VI. proglasio ga je 1964. zaštitnikom Europe. Zazivaju ga kod vrbanca, groznice, žučnih kamenaca, upala, bubrežnih bolesti, osipa, trovanja, napasti, čarolija, a zaštitnik je Europe, umirućih, redovnika, školske djece, studenata, zemljoradnika, farmera, speleologa, jamara, građevinskih inženjera, arhitekata, kotlara, služinčadi te mnogih gradova, župa, crkava i kapela diljem svijeta.