Sva poljoprivredna gospodarstva koja su prilikom podnošenja Jedinstvenog zahtjeva za potporu u 2023. godini zatražili plaćanje za eko sheme, proizvodno vezana plaćanja (PVP), IAKS mjere i mlade poljoprivrednike preuzeli su obvezu pohađanja izobrazbe. Sukladno odredbama Pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2023. godinu (NN 25/23, 52/23 i 56/23) jedan od uvjeta za ostvarenje potpore je dokaz o završenoj izobrazbi. Korisnici plaćanja za eko sheme, proizvodno vezana plaćanja (PVP) i IAKS mjere obvezni su svake godine završiti izobrazbu ili koristiti individualno savjetovanje ili sudjelovati u demonstracijskoj aktivnosti u trajanju od najmanje 6 sati. Izobrazbe, individualna savjetovanja i demonstracijske aktivnosti koje obavljaju javni i privatni savjetnici za korisnike su besplatne.

Edukacija 09.11.2023  od 8 do 14 sati

u vatrogasnom domu DVD Hrašćina Trgovišće

Prijave za predavanja EKO SHEME + PROIZVODNO VEZANA PLAĆANJA (biljna proizvodnja) 2023,

za sve poljoprivrednike koji su prijavili ekoshemu „Intenzivirana raznolikost“ na broj telefona:

099 523 2186 Željka Filipaj

091 4882 838 Sandra Majsec