Svečanost dodjele nagrada i priznanjal ikovnog natječaja Hrašćinski kraljuš

U ugodnoj i veseloj atmosferi u Područnoj školi Hrašćina dodijeljene su nagrade i priznanja 8. likovnog natječaja Hrašćinski kraljuš u organizaciji DND-a Hrašćina. Svečanost je upriličena uz Dane općine Hrašćina. Nagrađenima je čestitke uputio i općinski načelnik Branko Tukač. Tema natječaja bila je „Čarolija boja u djelima Ivane Brlić Mažuranić“. Tročlano povjerenstvo odabralo je po tri rada koja su nagrađena u svakoj kategoriji te tri pohvaljena rada po kategoriji. Svečanost dodjele obogatili su svojim nastupima redoviti polaznici radionica DND-a Hrašćina. Tako je goste pozdravila Sara Marković prigodnom recitacijom koju je posebno za ovu prigodu napisala književnica Josipa Kocman Grošinić. Svečanost je vokalnom izvedbom završila Viktorija Topolovec, uz glazbenu pratnju magistra muzike i profesora klavira Mihaela Plantaka, nakon čega je uslijedilo ugodno druženje, a mnogi su iskoristili lijep dan za pobliže upoznavanje  hrašćinskog kraja.

Natječaj financijski podupire Općina Hrašćina putem javnog natječaja za financiranje programa udruga.