U subotu 30.studenog 2019. održano je ocjenjivanje i izložba meda Krapinsko-zagorske županije u suradnji sa Savezom pčelarskih udruga Krapinsko-zagorske županije te domaćinom Gradom Pregrada u sportskoj dvorani SŠ Pregrada.

Na natjecanju je sudjelovalo 59 pčelarki i pčelara, koji su dostavili ukupno 70 uzoraka meda. Prema deklaraciji pčelara na natjecanje je ušlo: 42 uzoraka bagremovog meda, 9 uzoraka cvjetnog meda, 9 uzoraka kestenovog meda, 5 uzoraka medljikovca, 3 uzoraka livadnog meda,1 uzorak lipovog meda i 1 med od lipice. meda. Na izložbi su dodijeljena 22 zlata, od čega čak 17 za bagremov med, zatim 22 srebra, 25 bronce i 1 zahvalnica. Ove su godine najviše uzoraka dostavili pčelari iz pčelarskih udruga Krapina i Nektar Konjščina (po 18).

Prvo mjesto pripalo je Martini Krog, drugo mjesto u ukupnom poretku sa zagorskim bagremovim medom osvojio je Željko Zozoli, a treće Stjepan Ožegović!

Čestitke svim sudionicima!

Više detalja možete pročitati na sljedećoj poveznici ŠAMPIONA IMA MLADA PČELARKA MARTINA KROG

ResizeImage

pčelari